Nasza kadra - trenerzy

Kursy i szkolenia instruktorskie Zapisz się
Małgorzata Rokicka
<<<

Małgorzata Rokicka

 

Konsultant ds. Zachowania i Treningu Zwierząt | Etolog

Equine Assisteg Coach

 

Certyfikowany zoopsycholog (specjalność: konie, psy; PAN, 2010), magister biologii (specjalność: biologia zwierząt; SGGW, 2013), etolog, trener zwierząt oraz coach MLC.

Biegła sądowa z dziedziny Psychologia Zwierząt. Autorka książki pt. “Teoria Umysłu u Koni” oraz wielu artykułów naukowych w czasopismach branżowych na temat psychologii zwierząt i ludzi. Autorka unikalnego podejścia do pracy ze zwierzętami TO INSPIRE TRAINING (TIT) oraz innowacyjnej metody rozwoju Inteligencji Emocjonalnej (EQ) w asyście koni TO INSPIRE COACHING (TIC). Członkini Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol).

Łącząc różne profesje i umiejętności, pomaga ludziom i zwierzętom odkryć to, co w nich najpiękniejsze, i odnaleźć prawdziwe porozumienie, by obie strony mogły żyć ze sobą w harmonii. To jej pasja i sposób na spełnianie się w życiu.

Jej MISJĄ jest propagowanie idei życzliwości wobec wszystkich istot, inspirując ludzi pięknem natury i dzieląc się swoją wiedzą, byśmy wspólnie mogli tworzyć lepszy świat, oparty na wzajemnym szacunku, miłości i zrozumieniu.

Oferuje profesjonalne konsultacje, dotyczące zachowania i treningu behawioralnego zwierząt, warsztaty i seminaria z psychologii zachowań zwierząt oraz programy rozwoju osobistego w asyście koni.

Współpracuje z polskimi i zagranicznymi instytucjami szkoleniowymi. Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych z zakresu psychologii zwierząt i ludzi, prowadzi działalność naukową. Angażuje się również w liczne projekty i akcje charytatywne, mające na celu dobro zwierząt, ludzi i środowiska naturalnego.

Specjalność

  • W pracy ze zwierzętami: socjalizacja, habituacja, terapia zachowań lękowych;
  • W pracy z ludźmi: Inteligencja Emocjonalna, komunikacja niewerbalna.

Zainteresowania naukowe:

  • Neurobiologiczne mechanizmy zachowania (Cognitive & Behavioural Neuroscience);
  • Emocje i inteligencja zwierząt;
  • Zoosemiotyka.

DOROBEK NAUKOWY

W książce pt. "Teoria Umysłu u Koni", poświęconej zaawansowanym funkcjom poznawczym zwierząt, po raz pierwszy w historii, na podstawie autorskiego eksperymentu naukowego, dowiodła funkcjonowanie u koni tytułowego konstruktu, przypisywanego dotąd wyłącznie ludziom. Wykazała, że konie trafnie odczytują ludzkie intencje, świadomie i rozmyślnie komunikują się z nimi za pomocą mowy ciała oraz doskonale wykrywają i odzwierciedlają ich autentyczne stany mentalne. Książka ta jest źródłem wiedzy i inspiracji dla przedstawicieli świata nauki, profesjonalistów, obcujących na co dzień ze zwierzętami, oraz szerokiego grona pasjonatów zwierząt.

Stale podnosi swoje kwalifikacje. Jakość oferowanych usług jest dla niej priorytetem.

Jej MOTTO brzmi:

“Gdziekolwiek idziesz, idź z całym swoim Sercem” (Konfucjusz)

WYKSZTAŁCENIE, KURSY, LICENCJE:

http://www.malgorzatarokicka.pl/wp-content/uploads/2020/05/O_MNIE.pdf

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

http://www.malgorzatarokicka.pl/wp-content/uploads/2020/05/CO_ROBI%C4%98.pdf

KONTAKT

Małgorzata Rokicka

tel.kom.: 535 742 139, e-mail: a29udGFrdEBtYWxnb3J6YXRhcm9raWNrYS5wbA==

Strona: www.malgorzatarokicka.pl

 

Prowadzi zajęcia z:

  • Zoopsycholog/behawiorysta spec. konie
    Zoopsycholog/behawiorysta spec. konie